Den här sidan använder cookies för att förbättra upplevelsen av webbplatsen. Genom att fortsätta använda webbsidan godkänner du detta. Du kan gå in under säkerhetsinställningarna i din webbläsare och välja att rensa cookies eller helt stänga av dem. Läs mer om vår policy här.
Golvkanalen finns i:
De tre sektionerna inuti kanalen har följande funktioner:
För att leda kablar ut ur kanalen finns ett borstutlopp som är dolt när det inte används. Olycksrisken minimeras. Beroende på konstruktionsförhållandena kan kanalen justeras antingen inifrån eller utifrån. Med en yttre nivellering (nivåjustering) ökar kabelutrymmet för kablarna.
Brett utbud
Rätt storlek för varje applikation.
Komplett - allt ingår
Allt är redan integrerat i kanalen, enkelt och komplett.
BKG uppfyller standard
Golvkanal BKG är godkänd enligt EN50085-1 / 2-2 av Electrosuisse.
Golvkanalens uppdelning med 3 sektioner ger en tydlig ordning. De två yttre sektionerna är avsedda för kabeldragning. Mittsektionen är avsedd för ström- och/eller datauttag.
Golvsystemet finns i Hagers totala produktportfölj - för mer information kontakta Hager